از انواع خدمات هتل های جهان چه میدانید؟

۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
اگر تبلیغات گردشگری یا سایت های هتل ها را دیده باشید، حتما با اصطلاحاتی مانند هتل B.B، هتل H.B و نظایر آن روبرو شده اید. هر چند بسیاری از کسانی که زیاد به سفر خارجی می روند با این اصطلاحات آشنا هستند. برای درک بیشتر از انواع خدمات هتل های جهان، در ادامه با تورادوایزر همراه باشید:

3

(R.O) = اتاق بدون غذا
Room only: معمولا در سفرهایی که با آژانس های گردشگری می روید، با R.O مواجه نخواهید شد چون امروز تقریباً همه هتل ها دستکم یک وعده صبحانه را سرو می کنند. این نوع از هتل ها بیشتر در آمریکا یافت می شوند.

2
(B.B) = اتاق+یک وعده صبحانه

Bed & Breakfast : اکثر هتل ها، یک وعده صبحانه به میهمانان خود ارائه می کنند. هزینه صبحانه بر روی هزینه رزور اتاق محاسبه و دریافت شده و برای صرف صبحانه، مبلغ جداگانه ای پرداخت نمی کنید. البته ممکن است در برخی رستوران های هتلی، بوفه ای برای فروش برخی اقلام خاص وجود داشته باشد (مثلاً آب میوه گیری طبیعی) که اگر کسی خواست، می تواند آن را جداگانه بخرد ولی استفاده از منوی رستوران ها رایگان است. در اکثر هتل ها، صبحانه به صورت سلف سرویس است و شما می توانید از انواع غذاهای و نوشیدنی های سرد و گرم به دلخواه خود و بدون محدودیت صرف کنید ولی حق بیرون بردن غذا از رستوران را نخواهید داشت.

11
(H.B): اتاق+صبحانه+یکی از دو وعده ناهار یا شام
Half Board : در این هتل ها، شما صبحانه را دارید و علاوه بر آن، یا ناهار و یا شام نیز بدون هزینه جداگانه سرو می شود. توجه داشته باشید که انتخاب ناهار یا شام، با شما نیست بلکه خود هتل تعیین می کند که ناهار خواهد داد یا شام. این وضعیت در شهرهای مختلف بر اساس عرف و عادت هتل ها متفاوت است. مثلاً در دوبی، هتل های H.B ترجیح می دهند فرمول (صبحانه + ناهار) را اجرا کنند ولی در هتل های سواحل مدیترانه در ترکیه، بیشتر از فرمول (صبحانه + شام) استفاده می کنند. بنابراین، قبل از رزرو هتل، این را بپرسید که منظور از H.B وعده ناهار است یا شام؟

5
(F.B): اتاق+صبحانه+ناهار+شام
Full Board : کاملاً مشخص است که همه وعده های غذایی و نوشیدنی های همراه غذا را دارد.

6
(ALL) = اتاق+صبحانه+ناهار+شام+نوشیدنی ها و دسرهای رایگان از صبح تا شب
ALL Inclusive : این هتل ها، اغلب امکانات تفریحی خوبی دارند به طوری که بسیاری از مسافران، روزهایی از سفر را صرفاً در هتل می گذرانند و از امکانات آن مانند استخر، پارک آبی، ساحل اختصاصی، باشگاه بدنسازی و ... استفاده می کنند و می توانند علاوه بر سه وعده اصلی، هر وقت میل شان کشید، از میان وعده هایی مانند کیک، شیرینی، چای، قهوه و ... به طور رایگان استفاده کنند. البته منظور از رایگان این است که همه این هزینه ها هنگام رزرو هتل، محاسبه شده و به طور جداگانه مبلغی از شما گرفته نمی شود. سرو میان وعده ها و نوشیدنی ها در هتل های ALL در ساعت تعیین شده ای از شب یا شامگاه تمام می شود.

7
(U.ALL) = اتاق+صبحانه+ناهار+شام+میان وعده ها و نوشیدنی های رایگان به صورت 24 ساعته
Ultra All Inclusive : این هتل ها، حداکثر مهمان نوازی را دارند و مانند هتل های ALL هستند با این تفاوت که میان وعده و نوشیدنی در هتل های U.ALL به صورت 24 ساعته ارائه می شود. برخی از این هتل ها، امکانات و تسهیلاتی مانند کوپن ماساژ رایگان نیز به مهمانان خود (به هر نفر یا به هر اتاق) ارائه می دهند.

نکته مهمی که مسافران باید بدان توجه داشته باشند این است که برخی هتل های U.ALL در فصل های غیر پیک که مسافرانشان اندک است، خدمات 24 ساعته ارائه نمی دهند.به عنوان مثال ممکن است برخی هتل های U.ALL ترکیه در اول بهار که هوا در این کشور مانند ایران است و تعداد توریست هایش مانند تابستان زیاد نیست، خدمات U.ALL ارائه ندهند. بنابراین، اگر U.ALL می خواهید، حتماً با هتل تماس بگیرید و از ارائه خدمات آن مطمئن شوید.

البته اگر با آژانس های معتبر سفر کنید، می توانید با خیال آسوده تری سفر کنید چون آژانس های معتبر و نامدار این قبیل مسائل را بررسی و سپس با هتل ها عقد قرارداد می کنند. در ضمن هتل هایی که خود را Maximum All Inclusive معرفی می کنند هم همانند U.ALL ها هستند.

کدام نوع هتل را انتخاب کنیم؟

حال با توجه به رده بندی هتل ها بر مبنای سرویس های غذایی، می توانید تصمیم بهتری درباره نوع هتلی که انتخاب می کنید داشته باشید. هر کدام از این رده ها، قیمت خاص خود را دارند. مثلاً شما برای رزرو هتل H.B پول بیشتری نسبت به هتل B.B پرداخت می کنید. بنابراین، اگر سفر شما به منظور گردش در مقصد است و صبح، بعد از خوردن صبحانه با تور یا به طور انفرادی به گردش خواهید پرداخت و شب به هتل بر می گردید، نباید هتلی که ناهار می دهد را رزرو کنید چون در زمان سرو ناهار بیرون از هتل هستید و عملاً در قبال پولی که داده اید، خدمتی نمی گیرید.

اگر از صبح تا شب بیرون هستید و ترجیح می دهید بعد از بازگشت به هتل شام مفصلی بخورید، هتل های H.B (با شام؛ نه ناهار) مناسب تان هستند ولی اگر یک شام سبک باب میل تان است، چرا هتل B.B را انتخاب نکنید تا در هزینه هایتان هم صرفه جویی شود. اگر برای سفر کاری می روید که صبح تا ظهر بیرون هستید و ظهر را در هتل استراحت می کنید و بعد تا آخر شب به گشت و گذار یا ادامه کار می پردازید، هتل H.B (با ناهار، نه شام) بسیار مناسب است.

اگر هدف تان از سفر، استراحت چند روزه در یک هتل آرام و مجهز باشد، احتمالاً هتل های F.B یا ALL و U.ALL گزینه های خوبی هستند.


برچسب‌ها : هتل ها