چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در همدان برگزار می‌شود

۲۳ آبان ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاحیه چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته UNWTO و سیمنار بین المللی بهره گیری گردشگری فرهنگی از نوآوری و فناوری و برنامه فرهنگی امروز دوشنبه با حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در سالن استانداری همدان برگزار خواهد شد.


در این مراسم علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی تنی چند از مسئولان از جمله رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر کل سازمان جهانی گردشگری و استاندار همدان سخنرانی خواهند داشت.


چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته UNWTO نقش نوآوری و تکنولوژی در توسعه گردشگری فرهنگی و افزایش رقابت پذیری و جذابیت مقصد را بررسی می کند.
در ادامه این مراسم نشست تخصصی پیرامون چگونگی تحریک توانمندی های گردشگری فرهنگی بابهره گیری از نوآوری فناوری برگزار خواهد شد.


در این پنل با مدیریت استاد دانشگاه ویسکانسن استاون آمریکا، دکتر مایکل دی جیوواین استادیار دانشگاه وست چستر امریکا در خصوص پایداری و نواوری فناورانه در گردشگری میراث فرهنگی سخنرانی خواهد داشت و پروفسور لورنز کانتونی استاند دانشگاه دلا اسویزرا ایتالیانا سوئیس نیز پیرامون سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در گردشگری فرهنگی به عنوان یک نقشه راه سخنرانی می کند.


پس از برگزاری پنل تخصصی کنفرانس خبری با حضور مسئولان و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.


همچنین در دو برنامه جداگانه نشست «نواوری؛ راهبری توسعه پایدار در گردشگری فرهنگی» و «فناوری و گردشگری فرهنگی: تقویت رقابت پذیری جهانی» برگزار می شود و در این دو نشست اساتید و حاضران به بحث و تبادل نظر می پردازند.